Najbliższa konferencja

 • 000

  Dni

 • :
 • 00

  Godzin

 • :
 • 00

  Minut

 • :
 • 00

  Sekund

10. Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego – podsumowanie edycji - WIDEORELACJA

Tegoroczny jubileuszowy Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego, który odbył się w łódzkim hotelu Ambasador Premium jak zwykle wzbudził niemałe zainteresowanie i przyciągnął ponad 460 gości.

Dobiegł już końca 10. Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego, więc naturalnie nadeszła pora na podsumowanie. Zdaniem zarówno uczestników jak i organizatorów było to bardzo wyjątkowe wydarzenie, które długo będziemy mogli wspominać z ogromną sympatią.

 

Kongres rozpoczął się 19 listopada uroczystym powitaniem Honorowego Gospodarza, którym w tym roku była firma Verona Products Professional. Uczestnicy wzięli udział łącznie w 31 prelekcjach kosmetycznych, odbywających się w ramach 7 różnych bloków tematycznych. Tematyka poruszana podczas wykładów była bardzo szeroka, co miało bezpośredni wpływ na rekordową frekwencję. W hotelu Ambasador Premium wykłady kongresowe odbywały się łącznie w trzech różnych salach: poza salą kosmetyczną możliwe było wysłuchanie wykładów w sali 11. Kongresu Świata Przemysłu Farmaceutycznego oraz w sali sesji ,,Produkcja kontraktowa i suplementy diety”. W sumie w dniach 19-20 listopada odbyły się aż 93 prelekcje podzielone na 20 różnych bloków tematycznych!

Poza częścią merytoryczną na kongresowych gości czekały stoiska firm oferujących produkty i usługi dla przemysłu kosmetycznego oraz farmaceutycznego, przy których odbywały się biznesowe rozmowy.  Dla uczestników kongresu ogromną wartość stanowi właśnie niezwykła okazja do spotkań w kuluarach, a tę stanowiły rozmowy w części wystawienniczej oraz kawowe przerwy pomiędzy wykładami.

Duże zainteresowanie wzbudziły warsztaty pt. ,,Eko-logia i Eko-nomia mogą iść w parze. Jak zoptymalizować koszty druku etykiet”, które odbyły się 20 listopada po wszystkich wykładach. Warsztaty poprowadzili specjaliści z firmy Etigraf, którzy wyposażyli słuchaczy w narzędzia niezbędne do zaprojektowania  i wykonania etykiety dla przykładowego produktu kosmetycznego.

Oczywiście w programie kongresu nie mogło zabraknąć integracyjnej imprezy wieczornej (19 listopada) ani Uroczystej Gali Wieczornej, która stanowi tradycyjne ukoronowanie drugiego dnia kongresu. Obydwie imprezy od wielu lat stanowią fantastyczną szansę na budowanie pomostu porozumienia nie tylko pomiędzy producentami a dostawcami, ale przede wszystkim pomiędzy branżą kosmetyczną i farmaceutyczną.

Trzeci dzień kongresu to przede wszystkim wycieczka techniczna, która w tym roku została zorganizowana do łódzkiego zakładu produkcyjnego firmy Albea. Wzięło w niej udział liczne grono zainteresowanych uczestników kongresu, dla których nowoczesne rozwiązania opakowaniowe pod kątem trendów czy wymagań ekologicznych dla kosmetyków stanowią istotny element planowania nowych produktów.

Istotę współpracy i partnerstwa pomiędzy przedstawicielami przemysłu kosmetyków i leków doskonale oddaje tak liczny udział w tegorocznym kongresie. Bardzo serdecznie dziękujemy prelegentom za porywające, pełne merytoryki prezentacje oraz wszystkim uczestnikom naszego 10. Kongresu Świata Przemysłu Kosmetycznego za tak tłumne przybycie i aktywny udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie w takim samym, a nawet poszerzonym składzie!